Відбулось підписання меморандуму про співпрацю між Чернігівською ОДА та Агенцією ДПП. Агенцією ДПП проведено воркшоп на тему «Державно-приватне партнерство: поняття, переваги, особливості застосування»

Опубліковано: 22.04.2021
Категорія: Новини ДПП

21 квітня, відбулось урочисте підписання меморандуму про співпрацю та взаємодію між Чернігівською обласною державною адміністрацією та Державною організацією «Агенція з питань підтримки державно приватного партнерства».

Підписання цього меморандуму знаменує початок довготривалої та плідної співпраці, метою якої є покращення якості суспільно значущих послуг для територіальних громад Чернігівської області, шляхом вдосконалення та розбудови інфраструктури на умовах ДПП.

Основною метою підписання Меморандуму є створення ефективної взаємодії та організація спільної роботи з ідентифікації проектних ідей, формування переліку пріоритетних проектів, які можуть реалізуватися на засадах ДПП, підготовки пропозицій здійснення ДПП (концептуальних записок, ТЕО), конкурсної документації тощо.

В рамках укладеного Меморандуму цього ж дня Агенцією ДПП був організований та проведений перший навчальний воркшоп для представників Чернігівської ОДА та органів місцевого самоврядування Чернігівської області з метою обговорення всіх питань щодо ініціювання, відбору та підготовки проектів ДПП.

Відкрила воркшоп Юлія Суховерха, керівник відділу супроводження проектів Агенції ДПП, з презентацією про переваги механізму ДПП, ознаки ДПП та особливості різних моделей ДПП, життєвий цикл проекту ДПП. Окрему увагу було приділено вимогам до змісту концептуальної записки, як першого етапу підготовки пропозиції здійснення ДПП, та питанням здійснення досліджень, що є необхідними для якісної підготовки концептуальної записки.

Тарас Бойчук, голова Проектного офісу з розвитку державно-приватного партнерства SPILNO Мінінфраструктури, поділився з учасниками практичними аспектами ДПП: від ідентифікації проектної ідеї, ініціації проекту ДПП до його реалізації і управління договором.

Про досвід впровадження ДПП у місті Львові учасникам розповів Роман Старецький – начальник управління інвестицій та проектів Львівської міської ради. Пілотним проектом ДПП, за яким вже підготовлена Концептуальна записка та наразі ведеться робота над техніко-економічним обґрунтуванням проекту є «Будівництво підземного багаторівневого майданчика для паркування на пл. Є. Петрушевича у м. Львові».

Валерій Петренко, генеральний директор корпорації «Українські атомні прилади та системи», презентував історію успішної реалізації проекту ДПП з виробництва теплової енергії у місті Остер, проаналізувавши майбутні перспективи цього та подібних проектів.

В ході заходу учасники обговорили подальші кроки з ініціювання проектів ДПП місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Підкреслили важливість формування, на першому етапі роботи, переліку ідентифікованих проектів, які можуть бути реалізовані на умовах ДПП для підвищення спроможності територіальних громад до розвитку інфраструктури та покращення якості й доступності суспільно-значущих послуг. Агенція ДПП відкрита до обговорення проектних ідей ініціаторів проектів з публічного сектору для здійснення ідентифікації та надання допомоги у формалізації цих ідей у потенційні проекти ДПП.