Співпраця Уряду й Міжнародної фінансової корпорації щодо розвитку проектів державно-приватного партнерства в Україні

Опубліковано: 09.11.2021
Категорія: Новини ДПП

8 листопада відбулась онлайн-зустріч між Прем’єр-міністром України, Денисом Шмигалем, та Керуючим директором, виконавчим віце-президентом Міжнародної фінансової корпорації (англ. International Finance Corporation; IFC), Махтарем Діопом. Метою зустрічі було обговорення розвитку механізму ДПП в Україні, зокрема у сферах інфраструктури й енергетики.

“Україна активно відновлює інфраструктуру й прагне розвивати механізм державно-приватного партнерства (ДПП)” – наголосив Прем’єр-міністр. Глава Уряду підкреслив високий рівень співпраці з IFC щодо підготовки пілотних проектів концесії морських портів «Ольвія» та «Херсон». З огляду на позитивні результати концесії, співпраця буде продовжена і в частині підготовки та реалізації концесійних проектів  терміналів морського торговельного порту «Чорноморськ».

Нагадуємо, що наразі готується два проекти в зазначеному порті, а саме Концесія І та контейнерного терміналів та Концесія залізнично-паромної переправи. Метою проектів є створення сучасного терміналу з перевантаження контейнерів і генеральних вантажів та модернізація існуючих потужностей залізнично-поромного комплексу, відповідно.

Уряд України сподівається на швидку та якісну реалізацію й інших проектів ДПП в Україні, зокрема концесій залізничних вокзалів та аеропортів. Серед останніх, Агенцією ДПП за підтримки IFC здійснені попередні дослідження щодо розвитку інфраструктури аеропортів “Херсон”, “Рівне”, “Вінниця” та “Чернівці” на умовах ДПП.

Крім того у дорожній галузі здійснені попередні дослідження та проведені попередні консультації з ринком для оцінки зацікавленості кваліфікованих потенційних інвесторів щодо 6 пілотних проектів ДПП у дорожній галузі, відібраних за підсумками дослідження «Програма державних доріг України – Опції залучення приватного сектору до покращення, ремонту та утримання доріг», проведеного експертами Світового банку та IFC за підтримки Глобального інфраструктурного фонду (GIF). За словами Голови Уряду Мінінфраструктури та IFC узгодили перші дві ділянки доріг для майбутніх проектів ДПП: Луцьк – кордон Польщі (ділянка M-07/M-19) та Харків – Запоріжжя (M-29/M-04/M-18).

Ще одним пріоритетним напрямком для розвитку механізму ДПП в Україні стане сфера іригації, включаючи відновлення систем зрошення. Поштовхом до цього став Кліматичний саміт у Глазго COP26. Прем’єр-міністр зазначив, що розвиток системи зрошення є важливим кроком на шляху адаптації до змін клімату.

Детальніше на Урядовому порталі – https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-i-mizhnarodna-finansova-korporaciya-rozvivatimut-proekti-derzhavno-privatnogo-partnerstva-v-ukrayini-denis-shmigal?fbclid=IwAR2fOupOffrPLYljQpXQ9Aqu7UEOowtTKIgPvjXH_y5Iz0fSfuSmWWC26-U

Зображення взято з сайту – https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-i-mizhnarodna-finansova-korporaciya-rozvivatimut-proekti-derzhavno-privatnogo-partnerstva-v-ukrayini-denis-shmigal