Уряд схвалив Меморандум із МФК (IFC), що дозволить працювати над фінансуванням проектів ДПП

Опубліковано: 01.11.2022
Категорія: Новини ДПП

Кабінет Міністрів України під час засідання 28 жовтня схвалив проект Меморандуму про порозуміння між Урядом України та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), яка є частиною групи Світового банку.

«Цей меморандум дозволить нам спільно визначати та працювати над фінансуванням проектів державно-приватного партнерства в різних сферах економіки. Мова йде про проекти і в енергетиці, і в інфраструктурі, і в інших галузях», — наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами очільника Уряду, це принесе додаткові інвестиції, можливості для приватного бізнесу, нові робочі місця та посилить економіку України.

Джерело – сайт Кабінету Міністрів України – https://www.kmu.gov.ua/news/denys-shmyhal-uriad-skhvalyv-memorandum-iz-mfk-shcho-dozvolyt-pratsiuvaty-nad-finansuvannia-proektiv-derzhavno-pryvatnoho-partnerstva?fbclid=IwAR2NVdYunRDYqmOXSo6AQtxPzxIjUkxbKpiVSTjlSr4qIMM2pUwh5rQvDB4

Нагадаємо, що урядові угоди й меморандуми з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) стали запорукою успіху для ефективного структурування ДПП й залучення приватного фінансування в різних країнах, що розвиваються.

Так, 25 квітня 2022 року Міжнародна фінансова корпорація (IFC) підписала угоду про підтримку Узбекистану в структурувані ДПП для мобілізації досвіду та капіталу приватного сектору для будівництва та експлуатації вітроелектростанцій потужністю до 500 МВт по всій країні. Проект допоможе Узбекистану перейти до чистої енергії, задовольнити зростаючий попит на електроенергію та сприяти досягненню загальної мети країни – виробляти 25 % своєї електроенергії з відновлюваних джерел до 2026 року.

Загалом IFC надає консультації уряду Узбекистану щодо залучення приватних інвестицій в енергетичний сектор на прозорих і конкурентоспроможних умовах і відповідно до найвищих екологічних, соціальних і управлінських стандартів починаючи з 2018 року. ІFC вже допомогла провести тендер і профінансувати приватну сонячну електростанцію потужністю 100 мегават в регіоні Навої, першу в країні потужну станцію відновлюваної енергетики, яка виробляє достатньо електроенергії для живлення понад 30 000 будинків. Крім того, IFC надає допомогу уряду Узбекистану в структуризації проектів  та організації конкурсного процесу для залучення приватного оператора/інвестора для фінансування, створення, оснащення, обслуговування та експлуатації кількох діалізних центрів у вибраних регіонах країни. Наприклад, у 2022 році в рамках проекту ДПП структурованого IFC відкрилися ще два діалізних центри в Хорезмській області. Ці проекти є пілотними проектами ДПП в галузі охорони здоров’я в Узбекистані.

Також Світовий банк разом з IFC продовжують підтримувати Киргизьку Республіку в розвитку гідро- та сонячної енергетики за участю приватного сектору через відкритий тендер на проект ДПП зі створення сонячної електростанції потужністю 100 МВт. Ця підтримка допоможе країні досягти цілей щодо створення малих і середніх гідро електростанцій потужністю 100 МВт до 2026 року та сонячних електростанцій потужністю 700 МВт до 2030 року.

Питання співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та забезпечення якості та сталості інфраструктурних проектів і підвищення інституційного потенціалу ДПП також обговорювались в ході Міжнародної конференції ДПП у Бішкеку 6 жовтня 2022 року, яка була організована ЄЕК ООН разом із Центром ДПП Киргизстану, ЮНІСЕФ, Азіатським банком розвитку (АБР) та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). На конференції уряд Киргизстану представив амбітний перелік із 56 проектів ДПП, які мають бути реалізовані до 2026 року в таких секторах, як енергетика, охорона здоров’я та транспорт. Прогнозовані інвестиції оцінюються приблизно в 1,2 мільярда доларів США, що більш ніж у чотири рази перевищить поточні інвестиції ДПП в країні.

______________________________________

Довідково про Міжнародну фінансову корпорацію (IFC)

IFC – член Групи Світового банку – є найбільшою глобальною установою розвитку, яка зосереджена на приватному секторі на ринках, що розвиваються. IFC працює в понад 100 країнах, використовуючи свій капітал, досвід і вплив для створення ринків і можливостей у країнах, що розвиваються. У 2021 фінансовому році IFC виділила рекордні 31,5 мільярда доларів США приватним компаніям і фінансовим установам у країнах, що розвиваються, використовуючи потенціал приватного сектора для подолання крайньої бідності та підвищення спільного процвітання, оскільки економіки борються з наслідками пандемії COVID-19. У 2022 році IFC з Європейською комісією виділили Україні 25 мільйонів євро на допомогу українцям, які були змушені рятуватись від війни. Для отримання додаткової інформації відвідайте www.ifc.org.