Відбувся практичний воркшоп з питань інтеграції платформи SOURCE в Україні

Опубліковано: 24.05.2021
Категорія: Новини ДПП

Сьогодні відбувся практичний воркшоп з питань інтеграції платформи SOURCE в Україні.

Подія відбулася в рамках виконання першої фази інтеграції платформи SOURCE для посилення в Україні технічного потенціалу у сфері підготовки та управління проектами державно-приватного партнерства та була організована Мінекономіки разом з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку, Ініціативою Сталої Інфраструктури (Sustainable Infrastructure Foundation), Агенцією ДПП та проектним офісом «SPILNO» при Мінінфраструктури.

Нагадаємо, що SOURCE – це багатостороння платформа для підготовки та управління проектами сталого розвитку інфраструктури, яку очолюють та фінансують Багатосторонні банки розвитку (MDBs). Платформа наразі використовується у 78 країнах світу і є вільною для використання у країнах, що розвиваються.

SOURCE є багатофункціональним програмним забезпеченням, до функцій якого входить:

  • Управління проектними командами в захищеному середовищі, яке стимулює співпрацю;
  • Управління завданнями та графіками проектів;
  • Управління документами;
  • Перевірка узгодженості проектної документації;
  • Пошук можливої технічної підтримки для підготовки проектів;
  • Управління інформацією;
  • Публічний перелік проектів ДПП (PIPELINE) для просування й інформування про проекти;
  • Інфографіки та дашборди для моніторингу програм та проектів.

Практичний воркшоп був покликаний допомогти учасникам поглибити розуміння функціоналу платформи SOURCE, адаптованої до українського контексту. Він дозволив учасникам зрозуміти як додавати до платформи проекти різних типів, зазначати стадію виконання проектів, розподіляти завдання між членами проектної команди, завантажувати документи та, в цілому, управляти проектами на всіх етапах їх життєвого циклу.

Учасники дізналися, як використовувати різні інструменти платформи. В платформу інтегрований ряд міжнародно визнаних інформаційних продуктів, в тому числі інструмент оцінки фіскальних ризиків проектів ДПП (PFRAM tool), матриця розподілу ризиків ДПП (GIH PPP risk allocation matrix), рекомендації Світового банку щодо положень договорів ДПП (World Bank’s Guidance on PPP Contractual Provisions) та система оцінки позитивного впливу фінансування (UNEP FI Positive Finance).

Нижче ви можете ознайомитись з відео-інструкцією по роботі на платформі SOURCE: