Звіт ВООЗ «Державно-приватне партнерство для інфраструктури та послуг охорони здоров’я: міркування для політиків в Україні»

Опубліковано: 18.07.2022
Категорія: PPP News

Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) підготовлено та опубліковано звіт «Державно-приватне партнерство для інфраструктури та послуг охорони здоров’я: міркування для політиків в Україні» в рамках серії документів про політику в сфері охорони здоров’я.

ВООЗ тісно співпрацює зі своїми представництвами в Україні та сусідніх країнах, а також з партнерами, щоб швидко реагувати на надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я, спричинену конфліктом, і мінімізувати збої в наданні найважливіших медичних послуг.

Водночас, незалежно від поточного військового конфлікту, сектор охорони здоров’я в Україні стикається з кількома критичними недоліками. Зокрема, в країні спостерігається надлишок лікарень і брак закладів первинної медичної допомоги та діагностики. Усунення цих обмежень вимагатиме значних капіталовкладень, але обмеження бюджетних коштів у післявоєнному контексті зменшить здатність уряду фінансувати необхідну консолідацію/реконфігурацію. Численні міжнародні фінансові установи заявили про свій намір підтримати відбудову після війни. Використання державно-приватного партнерства (‎ДПП)‎ може сприяти досягненню цих результатів, і його використання в Україні, ймовірно, залишатиметься важливим питанням для урядових політиків та їхніх партнерів, які слід розглядати в різних післявоєнних сценаріях. Так, зокрема проект Плану відновлення України, що був презентований 4 липня 2022 року в рамках Міжнародної конференції з питань відновлення України (англ. Ukraine Recovery Conference, URC 2022), передбачає розробку спеціальної програми ДПП на державному рівні з метою відбудови зруйнованих соціальних об’єктів (у т.ч. об’єктів охорони здоров’я).

Цей звіт «Державно-приватне партнерство для інфраструктури та послуг охорони здоров’я: міркування для політиків в Україні» спирається на доказову базу щодо використання ДПП у секторі охорони здоров’я в країнах Європейського регіону ВООЗ та в Австралії, Канаді й Сполучених Штатах Америки, а також надає аналіз законодавства, державної політики та контексту системи охорони здоров’я в Україні, щоб оцінити, чи можна та як можна використовувати ДПП для зміцнення системи охорони здоров’я.

У звіті зазначено, що використання ДПП може сприяти досягненню цілей відбудови зруйнованих об’єктів охорони здоров’я, якщо механізм ДПП використовується для покращення відбору проектів, підвищення організаційної ефективності та підвищення співвідношення ціни та якості (англ. Value for Money, VfM) інфраструктури та надання послуг в Україні. Отже, використання ДПП в країні, ймовірно, залишатиметься важливим питанням для державних політиків та партнерів із розвитку.

Детальніше зі змістом звіту можна ознайомитись на сайті ВООЗ за посиланням – https://apps.who.int/iris/handle/10665/359561