Відбулась установча зустріч з питань підготовки пілотних проектів ДПП у сфері охорони здоров’я у Львові

Опубліковано: 06.05.2021
Категорія: Новини ДПП

6го травня за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Глобального інфраструктурного фонду (GIF) відбулась перша установча онлайн зустріч між представниками Львівської міської ради, Агенції ДПП та команди консультантів.

Команда консультатів буде приймати участь в проекті якості спеціалізованого технічного та юридичного радника з метою подальшого аналізу попередньо визначених пріоритетних варіантів для пілотного проекту ДПП в сфері охорони здоров’я в Україні на базі Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова.

Консультанти будуть здійснювати дослідження конкретних варіантів/проектів і моделей реалізації ДПП у сфері охорони здоров’я для оцінки технічних, комерційних та фінансових параметрів, визначення обсягу, розміру та фінансового впливу майбутніх ДПП та підтвердження їх потенціалу бути впровадженими в якості ДПП відповідно до законодавства в Україні.

Нагадаємо, що ціллю Львівської міської ради є розвиток Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги шляхом залучення інвестицій та досвіду приватного сектору для модернізації своєї лікарняної інфраструктури та вдосконалення послуг охорони здоров’я. Проект покращення якості медичних послуг та розвитку Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова включено до Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проектів до 2023 року, затвердженого розпорядженням КМУ від 16.12.2020 р. №1581-р, сформованого на виконання п.56 Плану заходів з виконання Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню гострою респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, на 2020 – 2022 роки.

У 2020 – початку 2021 рр. Міжнародна фінансова корпорація (IFC) за підтримки свого старшого експерта з питань охорони здоров’я та спеціалістів з ДПП спільно з Агенцією ДПП провели попередній аналіз медичних послуг у Львові для виявлення потенційних проектів, які можуть бути структуровані як ДПП. Попередній аналіз включав огляд поточного потенціалу надання послуг і попиту у Львові та прилеглих територіальних громадах, інтерв’ю з представниками виконавчих органів Львівської міської ради,  керівниками лікарень, лікарями та Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

На підставі результатів аналізу було визначено наступні три пріоритетні варіанти для проектів ДПП:

  1. ДПП з консолідації лікарень: будівництво нової багатопрофільної лікарні на місці Львівської лікарні швидкої допомоги. Модель передбачає залучення приватного інвестора для фінансування, проектування, будівництва, оснащення та обслуговування нової мультидисциплінарної лікарні шляхом консолідації (поєднання персоналу та інших ресурсів) існуючих застарілих лікарень.
  2. Лабораторне ДПП: Проект передбачає залучення приватного інвестора для побудови, оснащення та управління мережею лабораторій із використанням хабової моделі (hub-and-spoke model) і надання широкого спектру якісних лабораторних послуг, включаючи біохімію, патологію, гістопатологію, гематологію, цитологію, імунологію, мікробіологію та сучасну молекулярно-біологічну службу, у Львівській області.
  3. ДПП з медичної (діагностичної) візуалізації: очікується, що приватний оператор буде залучений для фінансування, облаштування, обслуговування, управління мережею центрів медичної візуалізації та надання послуг з діагностики (медичної візуалізації) пацієнтам та лікарням, частина з яких може бути інтерпретована за допомогою ІТ-рішень на основі телемедицини.

Перша зустріч з консультантами (радниками) дозволила скоординувати зусилля головних стейкхолдерів  щодо оцінки здійсненності та підготовки до реалізації пілотного проекту ДПП в сфері охорони здоров’я у Львові.