Представники Агенції взяли участь у Міжнародній конференції з питань державно-приватного партнерства у Дубаї

Опубліковано: 13.10.2021
Категорія: Новини ДПП
Теги:

10 – 11 жовтня, 2021 року, у рамках всесвітньої виставки «Експо – 2020», проходила Міжнародна конференція з питань державно-приватного партнерства у Дубаї (англ. Dubai International Public Private Partnership Conference; DIPPP). Організатор – Департамент фінансів уряду Дубая, під патронатом Його Високості шейху Мохаммеда бін Рашид Аль Мактума, кронпринца Дубая та голови Виконавчої ради. У конференції взяли участь представники Агенції ДПП, а саме її директор, Ніко Гачечиладзе, та начальник відділу супроводження проектів державно-приватного партнерства, Юлія Суховерха.

Метою конференції було зібрати лідерів галузі для обговорення питань, що стосуються розвитку інфраструктури та побудови успішних партнерських відносин між державним та приватним секторами для сталого майбутнього. Понад 500 делегатів та посадових осіб високого рівня – лідерів у сфері державно-приватного партнерства та представників потенційних інвесторів, взяли участь у заході.

Дискусії були зосереджені на оцінці ключових факторів для створення сприятливої екосистеми державно-приватного партнерства; на вивченні світових тенденцій створення сталої інфраструктури, пристосованої до змін клімату; та на важливій ролі приватного сектора у впровадженні трансформаційних інновацій.

Провідною темою дискусій 10 жовтня був «Розвиток сприятливого середовища для підтримки партнерства». Відкрив конференцію Його Величність Саїд Мохаммед Аль Таєр, Директор, управляючий та головний виконавчий директор Дубайського управління електроенергетики та водопостачання (DEWA), з доповіддю про залучення приватного сектора до реалізації розвитку Дубая. Він висвітлив успіхи DEWA у роботі із залучення приватного сектору до реалізації багатомільярдної програми провідних проектів у галузі енергетики та водного сектору де інновації та сталість вбачаються невід’ємною частиною бізнес-стратегії.

В цей день також проходили:

  • панельна дискусія, під назвою «Можливості на виклики при просуванні проектів ДПП у країнах Близького Сходу та Північної Африки»,

Спікерами цієї панелі були представники розробників, інвесторів та спільнот кредиторів, які обговорили критичні фактори для просування та розвитку регіону Близького Сходу та Північної Африки.

  • панельна дискусія «Трансформація інфраструктурного розвитку в країнах Близького Сходу та Північної Африки – ДПП рушій»,

Регіон Близького Сходу та Північної Африки знаходиться на порозі серйозної трансформації. Уряди країн регіону все частіше прагнуть реалізовувати великі інфраструктурні проекти у партнерстві з приватним сектором, що призвело до створення підрозділів ДПП у більшості юрисдикцій. В рамках цієї панелі було досліджено, як реєструвалися регіональні підрозділи ДПП, та які їх основні цілі.

  • привітання та доповідь «Старт робіт щодо проектів, передбачених у державному переліку проектів ДПП міста Дубай»

Його Величність Абдулрахман Салех Аль Салех, Генеральний директор Департаменту фінансів, централізованого урядового органу, що керує Програмою ДПП уряду Дубая виступив зі зверненням до делегатів, висвітливши причини рішення щодо проведення зустрічі спільноти ДПП як частини Expo 2020 у Дубаї.

«ДПП стало новим світовим інноваційним трендом для урядів різних країн, що шукають фінансування для своїх проектів з розвитку інфраструктури, в тому числі міської» – Абдулрахман Салех Аль Салех, Генеральний директор Департаменту фінансів.

Його Величність Абдула Аль Басті, Генеральний секретар Виконавчої ради Дубая, розповів про стратегічне бачення уряду Дубая, плани майбутнього розвитку та важливу роль приватного сектору у реалізації майбутніх проектів.

Департамент фінансів оголосив нові проекти ДПП на суму 25 мільярдів дирхамів. Портфоліо включає більш ніж 30 проектів ДПП. Ці проекти реалізовуються у 5 стратегічних галузях, які включають охорону здоров’я, інфраструктуру громадського транспорту, дороги, паркування, поводження з відходами, комунальні послуги, водопостачання та водовідведення, а також 7 проектів розвитку міст вартістю 22,6 млрд дирхамів, 14 дорожніх та транспортних проектів.

  • панельна дискусія «Ключові аспекти успішної програми ДПП – глобальна перспектива»

На цій сесії було зібрано експертів з різних юрисдикцій ДПП, включаючи Францію, Канаду, Грецію та Африку. Вони поділилися досвідом впровадження ДПП у сферах комунальних послуг, транспорту, освіти, охорони здоров’я та оборони.

  • інтерв’ю під назвою «Створення сприятливого середовища для розвитку ДПП в місті Дубай»

Питання інтерв’ю охопили створення Централізованого підрозділу ДПП у Департаменті фінансів Дубая; стратегію та бачення підрозділу; ключові ініціативи та пілотні проекти; законодавчу база, створену для сприяння ДПП у країні; а також стратегічні перспективи програми ДПП та залучення приватного сектора до реалізації проектів уряду Дубая.

  • панельна дискусія «Оптимальний розподіл ризиків з метою забезпечення довгострокової співпраці»

В рамках цієї панелі було досліджено точки зору різних зацікавлених сторін на розподіл технічних, комерційних, юридичних та фінансових ризиків між державним та приватним партнерами, задля досягнення оптимального співвідношення ціни та якості. Доктор Еюп Вурал Айдін, Голова Стамбульського Центру досконалості ДПП, підкреслив необхідність пошуку балансу при розподілі ризиків між державним і приватним партнерами, а також важливість етапів оцінки проектів ДПП та структурування договору.

Обговорення 11 жовтня проходили під гаслом «Сталість та інновації в контексті майбутньої інфраструктури». В цей день відбулись:

  • доповідь про впровадження транспортних та логістичних ініціатив

Його Величність Султан Ахмед бін Сулаєм, Голова групи та головний виконавчий директор DP World, підкреслив важливість інновацій для забезпечення майбутньої інфраструктури та запропонував рішення для мобільності наступного покоління, одночасно висвітливши роль приватного сектора у реалізації цих прагнень з точки зору транспортного та логістичного секторів.

  • панельна дискусія «Використання новітніх технологій для забезпечення інфраструктури майбутнього, та муніципальних послуг»

Дискусія включала обговорення штучного інтелекту, біг дата та блокчейн технологій, як потужного двигуна інновацій, задля підвищення продуктивності, економічного зростання та для вирішення проблем, що стосуються екологічної стійкості, енергетики, продовольчої та водної безпеки, а також поліпшення здоров’я та якості життя..

  • панельна дискусія «Інноваційні механізми фінансування для стимулювання ДПП»;

Учасники обговорили яку роль можуть відігравати ЕКА (Експортно-Кредитні Агентства), ринки капіталу та облігацій у проектах ДПП, а також якими є особливості ісламського фінансового ринку відносно механізму ДПП.

  • презентація «Партнерство у транспортній сфері»;

Управління автомобільних доріг та транспорту (RTA) є важливим суспільним гравцем у сприянні розвитку середовища ДПП у Дубаї. Воно вже реалізувало декілька успішних новаторських проектів, у сфері транспорту та мобільності.

  • панельна дискусія «Інноваційні дослідження: майбутнє транспорту»

Метою цієї дискусії було дослідження останніх тенденцій у транспортній галузі. Експерти транспортної галузі, запрошені на цю панель, обговорили концепцію інтелектуальної інфраструктури, міжгалузеву інтеграцію інфраструктури та сучасні тенденції в екосистемі мобільності.

  • презентація «Муніципальний сектор Дубаю: історії успіху та проекти порядку денного»

Муніципалітет Дубаю (DM), це державна організація, що запустила один з найбільших у світі заводів з переробки відходів та виробництва енергії з використанням механізму ДПП. Учасникам був презентований досвід отриманий організацією під час реалізації цього та інших проектів.

  • презентація «Сфера охорони здоров’я, Дубай: історії успіху та проекти порядку денного»

Служба охорони здоров’я Дубаю (DHA) вважає механізм ДПП стратегічно важливим для залучення інвестицій у сферу охорони здоров’я. Доктор Ібтесам Аль Бастакі, директор з інвестицій та партнерства DHA висвітлила ключові аспекти пілотних проектів ДПП у сфері охорони здоров’я, реалізованих DHA на сьогоднішній день.

  • панельна дискусія «Покращення міст: впровадження екологічних, соціальних та управлінських принципів»

Предметом обговорення стала інтеграція принципів екологічного, соціального та державного управління (ESG) в ініціативи економічного розвитку. Метою цієї панелі було дослідити, як принципи ESG можуть бути змістовно включені до планування та розвитку міст.

Конференція представила чудову можливість для нетворкінгу та обміну досвідом з реалізації проектів ДПП в різних сферах. Учасники конференції, будучи зацікавленими сторонами, змогли зібратися та зробити суттєвий внесок у інноваційні рішення, що є основою сталих, стійких проектів державно-приватного партнерства для побудови кращого майбутнього.

Участь представників Агенції ДПП у заході стала основою, по-перше, для вивчення попиту для реалізації проектів державно-приватного партнерства в Україні, та, по-друге, для налагодження подальшої плідної співпраці, підвищення потенціалу й спроможності втілення пілотних проектів ДПП, концесій. Пан Гачечиладзе та пані Суховерха надали потенційним інвесторам інформацію про потенціал ДПП в Україні.