Уряд підтримав законопроект про довгострокові зобов’язання в рамках здійснення державно-приватного партнерства

Опубліковано: 20.01.2021
Категорія: Новини ДПП

Сьогодні 20-го січня на засіданні КМУ було схвалено законопроект “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо врегулювання бюджетних відносин під час реалізації договорів, укладених в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійних договорів”.

Важливість даного законопроекту полягає в:

  • запровадженні відповідних бюджетних механізмів,
  • забезпеченні практичної можливості надання державної підтримки здійснення ДПП у формах, передбачених діючим законодавством,
  • удосконаленні правового регулювання.

Для цілого ряду перспективних проектів, які планується реалізувати на умовах ДПП, особливо у соціальній, транспортній, енергетичній, житлово-комунальній сферах, питання впровадження довгострокових бюджетних зобов’язань у рамках здійснення ДПП є особливо критичними, оскільки на сьогодні держава позбавлена можливості брати довгострокові зобов’язання через дію принципу трирічного бюджетного планування.

Крім того, законопроект передбачає врегулювання питання спрямування коштів Державного дорожнього фонду на здійснення плати за експлуатаційну готовність автомобільних доріг, побудованих на умовах ДПП, чим відкриває можливості для перших пілотних проектів та залучення приватних інвесторів на ринок українських автошляхів.

“Наразі пріоритетні інфраструктурні проекти, які мають високе суспільне значення, не є привабливими для приватного бізнесу. Залучення приватного капіталу з метою їх реалізації потребує удосконалення бюджетного законодавства. Прийняття відповідного закону Верховною Радою України створить умови для реалізації масштабних інфраструктурних проектів на умовах ДПП”, – прокоментувала заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ірина Новікова

Законопроєкт був розроблений Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за підтримки Групи Світового Банку на виконання пункту 54 Плану заходів з виконання Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених пандемією COVID-19, на 2020—2022 роки.