Відбулась установча зустріч з Комітетом з державно-приватних інфраструктурних проектів (PPIAF) з приводу потенційного пілотного проекту з підвищення інституційної спроможності Агенції ДПП з впровадження проектів ДПП, які сприятимуть сталості навколишнього середовища та адаптивності до змін клімату

Опубліковано: 01.07.2021
Категорія: PPP News

30 червня, відбулась установча зустріч між представниками Агенції ДПП та представниками Технічної консультативної групи з питань сталості навколишнього середовища та адаптивності до змін кліматичних умов (англ. Climate Resilience & Environmental Sustainability Technical Advisory; CREST) Комітету з державно-приватних інфраструктурних проектів (англ. Public-Private Infrastructure Advisory Facility; PPIAF).

Метою зустрічі було обговорення потенційного пілотного проекту, запропонованого командою CREST, задля підвищення інституційної спроможності Агенції ДПП з впровадження проектів ДПП, які сприятимуть сталості навколишнього середовища та адаптивності до змін клімату. Цей проект буде частиною програми “Розбудова спроможності впровадження проектів ДПП в Україні”. В рамках якої, Комітет з державно-приватних інфраструктурних проектів підтримує діяльність уряду України, спрямовану на заснування та розвиток Агенції ДПП протягом двох років, включаючи проведення семінарів та воркшопів для обміну інформацією, а також ознайомлення української сторони з найкращими світовими практиками з попереднього відбору, підготовки та впровадження проектів ДПП. Загалом, програма покликана підтримати розвиток інфраструктури в Україні, що сприятиме поліпшенню економічних показників.

Запропонований пілотний проект базуватиметься на Узгоджених показниках сталості інфраструктури (англ. Aligned Indicators for Sustainability in Infrastructure; AISI). Ці показники – результат зусиль провідних експертів у сфері сталого розвитку, покликані відобразити критерії, які варто враховувати під час оцінки потенційних проектів сталої інфраструктури. Узгоджені показники сталості інфраструктури можуть можуть бути корисними під час проектування технічних вимог, показників результативності (KPI), оцінки комерційної життєздатності, екологічної здійсненності та аналізу соціального впливу (або оцінки соціальної здійсненності), а також юридичної здійсненності,  що проводяться в рамках підготовки пропозиції здійснення ДПП (Концептуальної записки, ТЕО), а також, під час структурування проекту договору ДПП та підготовки іншої документації.

Всього показників 28 і вони представляють 15 категорій. Ви можете ознайомитись з ними, завантаживши таблицю за посиланням:

Ці показники можуть відігравати роль попередніх орієнтирів для інвесторів, розробників проектів, державних організацій та інших зацікавлених сторін, для кращого розуміння, на чому варто зосередити увагу для досягнення сталості проекту. Водночас варто зазначити, що цей список не є вичерпним, та кожен окремий проект може потребувати виконання додаткових вимог для досягнення сталості.