Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Львівською міською радою, Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та Агенцією ДПП під час екстреного медичного форуму “Якою буде медицина у Львові?”

Опубліковано: 09.06.2021
Категорія: Новини ДПП

9 червня у Львові відбувся екстрений медичний форум “Якою буде медицина у Львові?”

Форум об’єднав представників експертного середовища, головних лікарів закладів охорони здоров’я міста, провідних фахівців з питань медицини, депутатів Львівської міської ради для обговорення питань пов’язаних з:

  • реформою охорони здоров’я в місті, що базується на створенні трьох ТМО (територіальних медичних об’єднань);
  • результатів дослідження щодо трансформації медичної сфери, здійсненого компанією “Deloitte” в рамках реалізації проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я»;
  • економічною моделлю функціонування медичної галузі у Львові;
  • розвитком невідкладної та високоспеціалізованої медичної допомоги, паліативної допомоги, акушерства та гінекології в контексті того, як працюватиме територіальне медичне об’єднання у цьому напрямку;
  • підвищенням якості медичних послуг та ін.

Відкрили подію міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, міський голова Львова Андрій Садовий та керівник Міжнародної фінансової корпорації в Україні, Молдові  та Білорусі Джейсон Пеллмар.

Віктор Ляшко одним зі своїх завдань назвав розробку стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року. В цілому, продовження реформи системи охорони здоровʼя в Україні вимагало трансформації, у тому числі через безпрецедентний вплив спричинений пандемією коронавірусу. Водночас міністр охорони здоров’я України наголосив на важливості поширення кращих практик в організації надання медичної допомоги населенню, і висловив сподівання, що Львів стане прикладом для інших міст та громад.

«Міністерство охорони здоров’я України підтримує ініціативу створення спроможної мережі закладів охорони здоров’я і створення потужних медичних об’єднань, які повинні гармонійно існувати в системі госпітальних кругів. Тому нам потрібно встановити постійний діалог, залучаючи такі майданчики, як ваш сьогоднішній форум. І це не лиш діалог між містом, областю і громадами. Надання медичних послуг передбачає залучення різних провайдерів, та їхню координацію. Тому координація має відбуватись багатовекторно.

Сподіваюсь, місто Львів стане прикладом для інших міст і громад, а напрацьовані спільно рішення зможуть бути передані до тих регіонів, які захочуть і будуть вчитись у міста Лева. Тому в мене є один заклик до учасників форуму: обговорюйте, дискутуйте і приймайте рішення виключно на благо пацієнтів і медичних працівників. Оскільки ми будуємо пацієнтоорієнтовану систему охорони здоров’я. Бажаю плідної дискусії», – сказав міністр охорони здоров’я.

В свою чергу Джейсон Пеллмар, керівник Міжнародної фінансової корпорації в Україні, Молдові  та Білорусі, зазначив що добре структуровані проекти ДПП можуть допомогти країні та місту Львів досягти цілей трансформації реформи системи охорони здоровʼя, забезпечення доступу до якісних медичних послуг та сприяти формуванню передової інфраструктури охорони здоров’я.

З цією метою Агенція ДПП разом зі Львівською міською радою та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) розпочали роботу на підготовкою пілотних проектів ДПП у сфері охорони здоров’я на базі Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова, що будуть мати великий потенціал для мультиплікації в інших територіальних громадах України.

Цей форум став платформою для підписання меморандуму про взаєморозуміння між Львівською міською радою, Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та Агенцією ДПП з метою встановлення правової основи та рамок для співпраці в напрямку розробки проектів ДПП у секторі охорони здоров’я у Львівській міській територіальній громаді у рамках реформування сектору охорони здоров’я міста. Співпраця включатиме виконання попередньої оцінки та визначення одного або більше пілотних проектів, які можуть бути впроваджені за допомогою консультативного супроводу Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

«Міжнародна фінансова корпорація допомагатиме медичним закладам Львова у розвитку економічної моделі … Участь міжнародної фінансової корпорації та експертів, які будуть залучені до розробки економічної стратегії, є важливою у процесі розробки комплексної стратегії», – розповів міський голова Андрій Садовий.

Нагадаємо, що наразі здійснюється аналіз попередньо визначених пріоритетних варіантів для пілотного проекту ДПП у сфері охорони здоров’я в Україні на базі Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова. Зокрема, попередньо розглядаються можливості будівництва нового корпусу багатопрофільної лікарні, створення діагностичного центру або мережі центрів діагностики, створення центру надання онкологічних послуг з променевої терапії, створення лабораторії.

Проект покращення якості медичних послуг та розвитку Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова включено до Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проектів до 2023 року, затвердженого розпорядженням КМУ від 16.12.2020 р. №1581-р, сформованого на виконання п.56 Плану заходів з виконання Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню гострою респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, на 2020 – 2022 роки.

Детальніше про захід – на сайті Львівської міської ради:

https://city-adm.lviv.ua/news/science-and-health/medicine/286105-v-liashko-spodivaius-misto-lviv-stane-prykladom-dlia-inshykh-mist-i-hromad-a-napratsovani-spilno-rishennia-zmozhut-buty-peredani-do-tykh-rehioniv